Nosičová baterie 15,6Ah, 36V

 
  • 1 z 3
 

Nosičová baterie EVBIKE nad zadní kolo v černém provedení. Baterie má kapacitu 15,6Ah při napětí 36V. Maximální reálný dojezd až 160 km. Obsahuje inteligentní ochranný systém (BMS). Baterii je možné nabíjet rychlonabíjecí 5A nabíječkou.

Dostupnost Na dotaz
Můžeme doručit do
15.11.2021
Běžná cena 8 918 Kč
Ušetříte 446 Kč (–5 %)
8 472 Kč    
Kód produktu EVBAT36V16A-R-G
Značka EVbike
Kategorie Akumulátory na nosič
Záruka 2 roky
 

Součástí baterie je inteligentní ochranný BMS modul pro balancování článků, jejich ochranu proti podbití a vybití. Baterie nemá paměťový efekt a nepodporuje rekuperaci. Součástí baterie je USB výstup pro nabíjení externího zařízení. Tuto baterii je možné nabíjet 2A nebo rychlonabíjecí 5A nabíječkou. Nabíječka není součástí balení.

 

Obsah balení:

  • Baterie 36V/15,6Ah
  • Nosič baterie a jeho příslušenství
  • 2x klíč pro uzamčení baterie

Důležité k provozu baterie:

  • Baterii je před první jízdou (po delší přestávce) vždy nutno dobít doplna (nejdříve nabíjím, pak jezdím)
  • Po skončení jízdy doporučujeme baterii dobít a nenechávat vybitou (dojedu a dobijím)
  • Před ukončením sezóny a při dlouhodobém skladování je třeba baterii dobít na 50% (dobijím na 50% a pak zakončím sezónu)
  • Ponechání baterie bez údržby vede k jejímu poškození a ztrátě záruky (když chci jezdit, musím se dobře starat o baterii)
TIP: Nabíječku nejprve zapojte do sítě a až poté připojte nabíjecí konektor do baterie. V opačném případě může dojít k poškození konektorů.

Lithiové články jsou náchylné na poškození vlivem hlubokého vybití, nebo naopak přebití. V bateriích EVBIKE je tedy umístěn inteligentní programovatelný obvod řízený mikroprocesorem. Tento obvod dokáže baterii při nepoužívání uspat a tak ji chrání před rychlým vybíjením. Baterii také chrání při nestandardních situacích, kdy baterii v případě kritické situace odpojí od nabíječky či trakčních kontaktů. 

Dojezd závisí na hmotnosti jezdce, intenzitě příšlapu, reliéfu terénu, stylu jízdy a typu pohonu. Při ekonomické jízdě s jezdcem o váze 70 kg lze dojezd běžně prodloužit až na více než 100 km.

Dojezd 80 - 160 km
Výstupní napětí 36 V
Kapacita baterie 15,6 Ah (562 Wh)
Výstupní napětí 36 V
Celková hmotnost 4,2 Kg
Ochrana proti krádeži Ano, zámek
Dojezd 80 - 160 km
Jmenovité napětí článků 3.7 V
Počet běžných cyklů 800 (pokles kapacity o max. 30 %)
Optimální vybíjecí proud 15 A (max. 19A<5sec)
Rozměry 460 x 155 x 55 mm
Nabíjecí proud 5 A, 2 A
USB výstup Ano
Paměťový efekt Ne
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.