Rámová baterie 15,6Ah, 36V

 
 

Baterie EVBIKE v černém provedení s kapacitou 15,6 Ah při napětí 36 V. Maximální reálný dojezd je až 160 km. Obsahuje inteligentní ochranný systém (BMS). Baterii je možné nabíjet rychlonabíjecí 5A nabíječkou.

Dostupnost 7-14 dní
Můžeme doručit do
2.7.2024
Běžná cena 8 639 Kč
Ušetříte 200 Kč (–2 %)
8 439 Kč    
Kód produktu EVBAT36V16A-S
Značka EVbike
Kategorie Baterie a nabíječky
Záruka 2 roky
 

 

Vysokokapacitní baterie EVBIKE s kapacitou 15,6 Ah (562 Wh) se velmi snadno instaluje na rám kola místo držáku na lahev. Tím, že je baterie ve středu kola, je dosaženo optimálního těžiště. Baterie je opatřena bezpečnostním zámkem proti odcizení. Po odemknutí ji lze snadno vyjmout z držáku např. při dobíjení nebo převozu.

Součástí baterie je inteligentní ochranný BMS modul pro balancování článků, jejich ochranu proti podbití a vybití. Baterie nemá paměťový efekt a nepodporuje rekuperaci. Tuto baterii je možné nabíjet 2A nebo rychlonabíjecí 5A nabíječkou. Nabíječka není součástí balení.

 

Obsah balení:

  • Baterie 36V/15,6Ah
  • Držák a jeho příslušenství
  • 2x klíč pro uzamčení baterie

Důležité k provozu baterie:

  • Baterii je před první jízdou (po delší přestávce) vždy nutno dobít doplna (nejdříve nabíjím, pak jezdím)
  • Po skončení jízdy doporučujeme baterii dobít a nenechávat vybitou (dojedu a dobijím)
  • Před ukončením sezóny a při dlouhodobém skladování je třeba baterii dobít na 50% (dobijím na 50% a pak zakončím sezónu)
  • Ponechání baterie bez údržby vede k jejímu poškození a ztrátě záruky (když chci jezdit, musím se dobře starat o baterii)

 

 

Lithiové články jsou náchylné na poškození vlivem hlubokého vybití, nebo naopak přebití. V bateriích EVBIKE je tedy umístěn inteligentní programovatelný obvod řízený mikroprocesorem. Tento obvod dokáže baterii při nepoužívání uspat a tak ji chrání před rychlým vybíjením. Baterii také chrání při nestandardních situacích, kdy baterii v případě kritické situace odpojí od nabíječky či trakčních kontaktů. 

Dojezd závisí na hmotnosti jezdce, intenzitě příšlapu, reliéfu terénu, stylu jízdy a typu pohonu. Při ekonomické jízdě s jezdcem o váze 70 kg lze dojezd běžně prodloužit až na více než 100 km. 

 

Dojezd 80 - 160 km
Umístění baterie Na dolní rámovou trubku
Hmotnost včetně držáku 4,1 kg
Počet běžných cyklů 800 (pokles kapacity o max. 30 %)
Jmenovité napětí článků 3.7 V
Složení článků Lithium (Li-ion)
Optimální vybíjecí proud 15 A (max. 19A<5sec)
Rozměry 367 x 115 x 90 mm
Dojezd 80 - 160 km
Nabíjecí proud 5 A, 2 A
USB výstup Ano
Paměťový efekt Ne