Poradna

 

Jak na osvětlení e-biku?

Protože napětí baterií používaných na elektrokolech leží mimo řadu běžně vyráběných žárovek, není možné připojit na ni stávající osvětlení. To je buď nutné ponechat tak jako před přestavbou (světla s dynamem, bateriová...), nebo použít osvětlení přímo na patřičné napětí. Vybrat si můžete přímo na našich stránkách.
 
Na nabíječi mám uvedeno jiné napětí než uvádíte v parametrech
V parametrech dodávaných nabíječů úmyslně neuvádíme skutečné svorkové napětí. Vedlo by to k horší orientaci zákazníků. Skutečné svorkové napětí uvádíme pouze ve slovním popisu.
 
Potřebuji nabíječ, ale mám jiný konektor pro nabíjení baterie
Patřičné redukce k nabíječům máme v naší nabídce, nebo Vám je rádi zhotovíme. Neváhejte nás kontaktovat.
 
Potřebuji novou baterii pro své kolo, je tato baterie vhodná?
Vhodnost baterie je pro nás velmi těžké posoudit, pokud neznáme její parametry, způsob uchycení a rozměry původní baterie. V zásadě je třeba dodržet pouze napájecí napětí (neplatí u některých kitů, které jsou napájecím napětím škálovatelné), je však nutné- zvláště u komerčních elektrokol- respektovat rozměry původní baterie, pokud se chcete vyhnout jinému řešení jejího uchycení. Jení tedy problém v použití např LiFePo4 baterie na místo olověné, ale vždy musí být použit správný nabíječ! Nelze použít nabíječ pro olověné baterie pro např Li-Ion baterii i když je jejich nominální napětí stejné!
 
K čemu slouží multi-spínač?
Multispínač se montuje obvykle na levou stranu řídítek a obsahuje dvě tlačítka. Jedná se pouze o tlačítka, nikoliv spínače. Používá se většinou k ovládání houkačky (zelené tlačítko) a tempomatu (červené tlačítko). Pokud je na kole zapojen pedálový asistent, použije se na místo multispínače multispínač PAS, který je vybaven navíc ON/OFF vypínačem pro jeko zapnutí nebo vypnutí. ON/OFF spínač lze samozřejmě použít i na ovládání světel místo PAS, máte-li namontován akcelerátor bez spínače světel.
 
Které komponenty jsou nezbytné k přestavbě?
K základní přestavbě jsou naprostou nutností tyto čtyři komponenty: Motor, baterie, řídící jednotka a brzdové páčky s mikrospínači. Další nutnou komponentou je ovladač, kterým budeme regulovat výkon motoru- ať už tradiční ovladač plynu, nebo pedálový asistent. O funkci motoru, či baterie se nemá smysl rozepisovat, objasníme tedy funkci dalších komponent. Řídící jednotka je centrem celého kola. Zde se spojují informace ze všech ovladačů a vytváří se řídící i silové impulzy pro motor. Brzdové páčky s mikrospínači- jejich použití je naprosto nezbytné. Odpojují motor při brzdění a tento signál se využívá i k případnému zapnutí rekuperace. Funkce ovladače plynu je taktéž zřejmá.
 
Co je pedálový asistent (PAS) ?
Na elektrokole se nemusíte samozřejmě jen vézt, ale motor lze použít k tomu, aby Vám pouze pomáhal. K tomu slouží právě PAS. Je tvořen hallovou sondou a kolečkem s magnety a montuje se na středové složení kola ke klikám šlapadel. Připojen je do řídící jednotky, která také ovlivní to, jak moc Vám bude asistent pomáhat. To lze do řídící jednotky naprogramovat, nebo u některých jednotek s displejem ovlivňovat i za provozu. I tuto pomoc samozřejmě dočasně vypíná stisknutí brzdových páček. Pro zapnutí nebo vypnutí této funkce se využívá obvykle vypínač, který je součástí multispínače PAS.
 
Nastavení jednotek Kelly
Často se vyskytuje problém s připojením a nastavením řídících jednotek Kelly. Tato jednotka je vybavena odlišnou kabeláží než jednotky a komponenty Golden Motor. Je třeba důkladně prostudovat manuál k jednotce a schema zapojení. Odlišně od jednotek Magic musí tato jednotka být pro připojení k počítači připojena k napájecímu napětí a zapnuta ( + pól napájecího napětí připojen na zapínací vodič v kabeláži). Pokud  se po správném připojení a nastavení jednotky motor při přidání plynu nerozběhne, věnujte pozornost softwarovému nastavení plynového ovladače. Námi vyzkoušené hodnoty jsou: Trottle effective starting position: 20%, Trottle effective ending position: 100% (viz obrázek)
 
full_src_kelly setup
Manuály a software jsou ke stažení zde: http://kellycontroller.com/support.php
 
 
Po připojení k jednotce se motor nerozběhne, nebo nemá výkon a je hlučný
K tomuto jevu dochází, pokud jsou fáze motoru připojeny k jednotce v nesprávném pořadí. Ne vždy se totiž dá spolehnout na barevné označení fází či vodičů hallových sond. Jak se dobrat správného připojení motoru vyobrazuje následující diagram:
full_src_fáze bldc
 
 
Mohu skutečně objednané zboží vrátit do 14 - ti dnů od jeho převzetí?

Na dodané zboží se skutečně vztahuje 14 denní ochranná lhůta, ve které máte nárok zboží bez udání jakýchkoliv důvodů nepoškozené a v originálním balení vrátit nazpět a požadovat vrácení peněz ve výši plnění ceny zboží. Dopravné a další náklady spojené s realizací zakázky jdou na vrub zákazníka.

 
Máte-li další dotazy, neváhejte se na nás obrátí. Na mobilním čísle: +420 602 247 780, nebo na emailu: info@elektrokola-michal.cz či využijte náš kontaktní formulář.
 
 
 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Pole označená jako * musí být vyplněná.

Jméno a příjmení Nevyplňujte toto pole:
E-mail
Zpráva